Фіброміома - не вирок, або 10 цікавих фактів про фіброміому.

фіброміома матки
ФІБРОМІОМА ТА РАК МАТКИ.

Досить поширеною є думка про те, що фіброміома – це злоякісне утворення або, принаймні, стан, який може до нього призвести. Тому поспішаємо спростувати це твердження!

Це захворювання досить часто серед представниць «слабкої» статі. Чого варта тільки сама статистика, відповідно до якої серед усіх операційних втручань гінекологічного спрямування 80% припадає на видалення міоми матки та міоматозних вузлів. Не зважаючи на це, лише незначна їх частка (0,1-0,3 %) є злоякісними. Тому варто запам’ятати наступне: міома не є злоякісною пухлиною, не є передраковою стадією та ніяким чином не впливає на розвиток раку матки.

Діагностування фіброміоми на ранніх стадіях дозволяє звести до мінімуму обсяг операційного втручання. При лікуванні фіброміоми може застосовуватися і медикаментозний метод. Крім того, досить часто жінки живуть із фіброміомою та народжують дітей, що можливе за умови періодичного спостереження за станом здоров’я у кваліфікованого спеціаліста.

Лікарі клініки Біляка бають багаторічний досвід лікування гінекологічних захворювань. В першу чергу, вони керуються принципом органозбереження, тобто роблять усе можливе, щоб уникнути операційного втручання або звести його до мінімуму. У клініці практикується три види операцій, які застосовуються при фіброміомі: лапароскопічна міомектомія, лапароскопічна надпіхова ампутація матки та лапароскопічна гістеректомія (видалення матки). Детальніше тут:http://bilyak.com.ua/directions/gynecology/

Застосування того чи іншого методу визначається індивідуально, виходячи із стадії фіброміоми та її розташування. Більш того, найефективніший метод діагностики – лапароскопія, який є одночасно і способом оперативного втручання, дозволяє змінити хід операційного втручання у сторону максимального збереження жіночих органів. Це надасть можливість жінці отримувати повне задоволення від сексуального життя та відчути радість материнства.
фибромиома
 
 
НАРОДЖУВАТИ ЧИ НЕ НАРОДЖУВАТИ?

Новина про вагітність завжди бентежить та викликає значні хвилювання, особливо за умови наявності у жінки гінекологічних проблем. 
Народження дитини при фіброміомі (або, як її ще називають, лейоміомі, міомі) є реальним при своєчасній діагностиці та лікуванні хвороби.
Лікування фіброміоми може проводитися як медикаментозно, так і оперативним шляхом. Найбільш ефективним методом оперативного втручання, який існує на сьогодні, є лапароскопія. Лапароскопічна міомектомія дозволяє видалили утворення великих розмірів, зберегти цілісність та запобігти деформації жіночих органів, що є запорукою подальшої успішної вагітності. Вже через півроку організм жінки відновлюється і вона може планувати вагітність.
Буває так, що жінка дізнається про існування фіброміоми вже під час вагітності. Тому варто пам’ятати про ризики. Гормональні зміни під час вагітності можуть спричинити ріст утворення (особливо у 1-му та 2-му триместрах), що може погано вплинути на приток крові до матки. Фіброміома може призвести до передлежання плаценти, неправильного розташування плода та передчасних родів. Існування утворення завжди є ризиком кровотечі та переривання вагітності.
У клініці Біляка є все сучасне обладнання для діагностики та лікування фіброміоми на різних стадіях. Якщо діагностовано міому, то лікарі клініки Біляка готові відповісти на усі питання з приводу лікування. Контакти клініки:http://bilyak.com.ua/contacts/ 
Не зволікайте, Ваше здоров’я та здоров’я Вашої дитини лише у Ваших руках!
 
 
ФІБРОМІОМА ТА СПАДКОВІСТЬ.

Фіброміома – досить поширене явище серед представниць жіночої статі. Від 20 до 80 % випадків фіброміоми діагностуються у жінок до 50-ти років. Фіброміома спричиняється різними факторами, одним із яких є спадковість. Тому, якщо у Вашій сім’ї є представниці із таким захворюванням, радимо звернути на це особливу увагу і періодично відвідувати лікаря для профілактичного обстеження.
Тут йде мова про схильність та ризик появи фіброміоми у родичок першого та другого поколінь. У будь-якому разі, Вам треба попередити лікуючого лікаря про наявність спадкових хвороб для призначення додаткових видів обстежень.
Обстеження має проводитися на сучасному обладнанні, яке здатне виявити міоматозні вузли малого розміру (до 20 мм). Повну картину про перебіг лікування кваліфікований спеціаліст матиме лише після отримання результатів клінічних аналізів.
 
 
фіброміома
 
 
ФІБРОМІОМА У НЕЗАЙМАНИХ ДІВЧАТ?

Ви думаєте це неможливо? Або, принаймні, досить дивно? Однак фіброміома може виявитися у будь-якому віці, і це доведений факт!
Часто такі запитання виникають через малу обізнаність щодо природи фіброміоми у жінок. Фіброміома – це патологія розвитку м’яких тканин матки, а тому не залежить від факту статевого життя у жінки. Ззовні вона має вигляд вузлоподібного утворення, яке може знаходитися як у середині матки, так і на її зовнішній поверхні. Відповідно до цього різняться і симптоми прояву хвороби (нерегулярний менструальний цикл, кров’янисті виділення, здуття животу, часте сечовипускання, проблеми із дефекацією, періодичні болі у животі та спині та ін.).
Хоча факти появи фіброміоми у незайманих дівчат існують, все ж таки, вона частіше діагностується у 20-40-річних представниць «слабкої» статі. Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) свідчить про те, що з кожним роком ця хвороба стає «молодшою». Якщо раніше найбільша статистика захворювання припадала на вік 30-40 років, тепер дедалі частіше фіброміома діагностується у молодших дівчат.

 
фибромиома
 
 
ПОСТІЙНІ СТРЕСИ, НЕЗАДОВОЛЕННЯ ВІД СТРЕСУ ТА ПОГАНА ЕКОЛОГІЯ.

Ви впевнені в тому, що постійні стреси можуть вражати тільки нервову систему? А незадоволення від сексуального життя впливає тільки на Ваш емоційний стан та гармонію у Ваших відносинах? І чи варто же раз запитати про те, який вплив мають продукти харчування та погана екологія на стан Вашого здоров’я? Адже зараз Ви себе почуваєте гарно і думаєте, що всі ці розмови стосуються кого завгодно, але не Вас, чи не так?
Усі перелічені фактори, хоч і не мають прямого впливу на жіночий організм, але завдають невпинної поступової шкоди протягом багатьох років. І в першу чергу, страждає репродуктивне здоров’я жінки. Постійні стреси, незадоволення від сексу та погана екологія – усе це призводить до гормональних змін в організмі, як наслідок – поява різноманітних новоутворень, найпоширенішим з яких є фіброміома. Дослідження багатьох американських учених свідчать про вплив дисбалансу гормонів естрогену та прогестерону на ріст фіброміоми матки, а тому варто лікувати не тільки саму хворобу, але й усувати її причини.
фіброміома
 
 
ФІБРОМІОМА ТА СЕКСУАЛЬНЕ ЖИТТЯ.

Якщо Вам діагностували фіброміому, не варто засмучуватися і ставити «хрест» на сексуальних стосунках зі своїм чоловіком. Тим більше малювати в своїй уяві сумні картини одинокої старості. Раз і назавжди забудьте про це, адже фіброміома – доброякісне утворення, і підлягає лікуванню!
Важливу роль грає те, на якій стадії захворювання пацієнтка звертається до лікаря. Часто, перші симптоми фіброміоми досить схожі на передменструальний синдром (ПМС). Вважаючи такий стан тимчасовою проблемою, представниці «слабкої» статі не квапляться на прийом до лікаря. Рання ж діагностика допоможе вирішити ряд проблем, у т.ч. і з якістю статевого життя.
Якщо фіброміома невеликих розмірів (до 12 тижнів вагітності) і не завдає шкоди жіночому здоров’ю, лікар може взагалі не поспішати із лікуванням , а жінка може вести повноцінне статеве життя. Якщо ж пацієнтка скаржиться на здуття у животі, часте сечовипускання, болі у спині, а, тим більше, відчуває дискомфорт і біль під час сексу (які можуть супроводжуватися кров’янистими виділеннями), варто негайно розпочинати лікування.
фіброміома
 
 
ФІБРОМІОМА ТА КОЛІР ШКІРИ?

Ми впевнені, що прочитавши назву, Ви одразу подумали, що це нісенітниця, що фіброміома та колір шкіри жодним чином не пов’язані між собою. І ми могли б з Вами погодитися, але є факти, які говорять самі за себе!
За даними статистичних досліджень, які проводилися вченими із Великобританії, фіброміома за весь період життя з’являється у 40 із 100 жінок . Більш того, у представниць із темним кольором шкіри (афроамериканок, вестіндіанок та ін.) вона діагностується у 2-3 рази частіше, ніж у інших представниць «слабкої» статі .
Якщо у Вас від народження світлий колір шкіри, це ще не значить, що ця хвороба не має до Вас жодного відношення (хоча ми Вам від усього серця бажаємо бути здоровими та ніколи не хворіти!). Часто до появи доброякісних утворень схильні жінки дітородного віку (25-45 років), які ніколи не народжували . Вас має насторожити і той факт, якщо у когось із Ваших близьких родичок була фіброміома. Ще однією групою ризику є жінки із зайвою вагою (більше 70 кг) .
миома
 
 
ФІБРОМІОМА ПІД ЧАС МЕНОПАУЗИ.

Це варто знати всім! 
Існує хибна думка, що фіброміома під час менопаузи перестає рости, а з часом може і зовсім зникнути. Оскільки ріст фіброміоми залежить від виробітку гормонів – естрогену та прогестерону, а під час менопаузи цей процес відбувається повільніше, дійсно, ріст фіброміоми також уповільнюється. Буває й так, що вона починає зменшуватися, а структура її тканин змінюється .
Проте, перед настанням самої менопаузи, у жінок, як правило, трапляється різке зростання рівня гормонів, як наслідок – швидке зростання розмірів доброякісної пухлини. Наприклад, якщо у жінки у 45 років була фіброміома розміром 14-16 тижнів вагітності, то ближче до 50 років вона може становити вже 18-20 тижнів вагітності . На ріст фіброміоми може вплинути і прийом певних препаратів, які допомагають подолати неприємні симптоми під час менопаузи .
Найчастіше, жінки не звертають на це увагу, списуючи все на природний процес, який відбувається в жіночому організмі. І дарма, адже гормональні зміни, а, тим більше, зміна розміру і структури новоутворень – серйозна річ, якою не варто нехтувати. 
 
 
міома
 
 
ЕСТЕТИЧНА КРАСА ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ

Шановні жінки, а чи знаєте Ви, що після операції з видалення фіброміоми Ви можете знов відчути радість життя? Ви будете почувати себе красивою та звабливою. І це не жарти! Адже, сліди від операції майже непомітні на шкірі!
У клініці Біляка операція із видалення фіброміоми проводиться із використанням лапароскопії. Це сучасний малотравматичний метод, який не залишає шрамів та рубців. Операція здійснюється за допомогою спеціальної медичної техніки, яка дозволяє проводити втручання за допомогою декількох проколів на шкірі (розміром до 1 см). Традиційна ж хірургія вимагає розрізу передньої черевної стінки, що виглядає неестетично.
Обравши видалення фіброміоми за допомогою лапароскопічного методу, Ви не тільки зможете зберегти цілісність внутрішніх органів (у т.ч. матки та придатків), але й зовнішню красу тіла. Жодних швів, шрамів та рубців! Вже незабаром, Ви зможете вдягнути свій улюблений купальник і не переживати за зовнішній вигляд. Ви така ж красива, як і раніше, а тепер ще й повна сил та енергії!
 
фіброміома матки
 
 
ПЕРЕВАГИ ЛАПАРОСКОПІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ПРИ ФІБРОМІОМІ

Фіброміома – доброякісне утворення, яке ефективно лікується за допомогою хірургічного втручання. В усьому світі вже давно відійшли від традиційних операцій, які супроводжуються значними розрізами на шкірі, пошкодженням тканин та внутрішніх органів. Провідні хірурги надають перевагу лапароскопічному методу. І знаєте чому? Ми Вам розкажемо далі.
Лапароскопічна міомектомія (видалення фіброміоми із використанням лапароскопії) має ряд переваг, основною з яких є органозбереження. Вона дозволяє лікарю з усіх сторін проаналізувати стан внутрішніх органів, зберегти їх цілісність та повністю видалити патологічне утворення. Раніше, при використанні традиційної хірургії, часто доводилося звертатися до видалення матки. А це не тільки фізіологічна, але й психологічна проблема для жінки. 
Використання лапароскопії у 4 рази скорочує реабілітаційний період та у декілька десятків разів скорочує ризик появи післяопераційних ускладнень. Хворому не потрібно дотримуватися постільного режиму, досить швидко проходить біль, відновлюється самопочуття та працездатність (термін перебування в клініці складає лише 2-3 дні).
Особливо хочеться відзначити користь лапароскопії для жінок із зайвою вагою. Кили, спайкові процеси, інфікування та нагноєння швів – ризик появи цих та інших ускладнень зводиться до мінімуму. Ну, і чи варто казати про те, яке задоволення отримує жінка від естетичної краси свого тіла, на якому немає жодних рубців та шрамів?
 
 
фибромиома матки лечение
 
Клініка Біляка: http://bilyak.com.ua/
 

https://www.youtube.com/user/Sanusbst

https://www.facebook.com/Clinica.Bilyaka